< Atpakaļ uz Ventspils novads (www.ventspilsnovads.lv)
VIEGLI lasīt    

Norit piekrastes sakopšanas darbi

Piekrastes sakopšanas darbi norit projekta “Piekrastes apsaimniekošanas praktisko aktivitāšu realizēšana” ietvaros. Vasaras sezonā apmeklētāju skaits pie jūras pieaug, tādēļ lielākas rūpes jāvelta Baltijas jūras piekrastes zonas sakopšanai. Jau otro gadu pēc kārtas Ventspils novada pašvaldība ir iesaistījusies nacionālas nozīmes projektā “Piekrastes apsaimniekošanas praktisko aktivitāšu realizēšana” Nr. 1-08/31/2019, kura vadošais partneris ir Latvijas Pašvaldību savienība. Projektā iesaistījušās visas piekrastes pašvaldības. Projekts tiek realizēts Latvijas Vides aizsardzības fonda (LVAF) valsts budžeta apakšprogrammā “Vides aizsardzības projekti”.
Šī projekta mērķis ir jūras piekrastes joslas apsaimniekošana, nodrošinot tajā kvalitatīvu, tīru un drošu vidi iedzīvotājiem, atpūtniekiem un tūristiem, pludmales pieejamību, kā arī bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu. Ventspils novadā projekta galvenais uzdevums ir nodrošināt jūras piekrastes joslas – galvenokārt pludmales – atkritumu apsaimniekošanu Tārgales, Vārves, Užavas un Jūrkalnes pagastā. Projekta īstenošana ir paredzēta no 2019. gada 1. maija līdz 1. oktobrim.
Lai īstenotu projektu, Ventspils novada pašvaldība noslēdza darba līgumus ar piecām personām par regulāru atkritumu savākšanu, sadarbībā ar Ventspils labiekārtošanas kombinātu tiek nodrošināta atkritumu konteineru noma un apkalpošana. Ir iegādātas 73 informācijas zīmes. Atkritumu savākšanas nodrošināšanai iegādāti darba cimdi, atkritumu savācēji un maisi.
Projekta kopējās izmaksas ir 27 353 eiro, ko pilnībā finansē LVAF.