< Atpakaļ uz Ventspils novads (www.ventspilsnovads.lv)
VIEGLI lasīt    

Užavā pie tautas nama uzstādīta jauna smilšu kaste

Pirms vairāk nekā desmit gadiem pie Užavas tautas nama novietoja smilšu kasti, bet tā pa šo laiku bija nolietota, tādēļ tautas nama vadītāja Gita Vilgute vienojās ar pagasta pārvaldes strādniekiem Linardu Kārkliņu un Jāni Strazdiņu, un viņi izgatavoja ne tikai jaunu smilšu kasti, bet arī mantu kasti. Tajā ir ieliktas vairākas mantiņas. “Redzēsim, vai ar laiku to kļūs mazāk vai vairāk. Piemēram, vakar secināju, ka viena mantiņa nākusi klāt,” saka Gita. Viņa ievērojusi, ka jaunie užavnieki smilšu kasti rotaļām izmanto bieži, turklāt to dara gan mazuļi, kuri tikko iemācījušies staigāt, gan jaunākā skolas vecuma bērni. Pa dienu visbiežāk spēlējas jauno māmiņu atvestie zēni un meitenes, bet pēcpusdienās un vakaros rotaļājas tie bērni, kuri kopā ar vecākiem vai pieaugušajiem brāļiem un māsām atnākuši līdz tautas namam, kuram līdzās ierīkots volejbola laukums.