< Atpakaļ uz Ventspils novads (www.ventspilsnovads.lv)
VIEGLI lasīt    

Mistērija vai zinātne?

Izzināt nezināmo attālinātā veidā Užavas pamatskolas skolēni turpināja arī maijā. 1.-6.klašu skolēniem bija iespēja  noskatījās muzejpedagoģisko nodarbību “ Iluzionisma teātris un  muzejs “Mystero”” video. Video bija veidots tā, ka skolēniem radās sajūta, ka tas notiek tieši tajā brīdī. Video ievadā interesants bija video fragments, kurā redzams kā muzejs tiek izgaismots tumsā. Mazākie teica, ka nedaudz baisi, bet interesanti.  Virtuālās nodarbības sākumā  notika iepazīšanās ar iluzionistiem Daci, Danti un Enrico Pecolli.
Virtuālās ekskursijas laikā skolēnus  iepazīstināja ar burvju skatuves mākslas noslēpumu aizsākumiem, to  attīstības vēsturi Latvijā un pasaulē līdz pat mūsdienām. Skolēni  bija sajūsmā, kad uzzināja, kāds bija pirmais populārākais burvju triks pasaulē un, ka viņiem to arī parādīja. Virtuālās ekskursijas laikā skolēni virtuāli izstaigāja  iluzionisma muzeja telpas.  Nodarbības laikā skolēni pabija visās muzeja telpās, ieskaitot grimmētavu.  Visvairāk skolēnus interesēja iespēja darboties līdzi  un  iemācīties burvju trikus gan ar rokām, gan  ar monētu.
Bērni atzina, ka burvju triku rādītājam ir jābūt ļoti gudram un ar veikliem pirkstiem. Skolēni atzina, ka burvju triku māksliniekam ir labi jāzina valodas, matemātika, fizika, jābūt sportiskam. Protams visvairāk bērnus sajūsmināja  skaistie  ziepju burbuļu triki un virtuālās ekskursijas  noslēgumā demonstrētie fragmenti no izrādēm.

   Skolēnu atziņas par pasākumu apkopoja A. Pāvelsone