< Atpakaļ uz Ventspils novads (www.ventspilsnovads.lv)
VIEGLI lasīt    

Ansamblis “Ziedu laiks” nosvin 25 gadus

Ansamblis “Ziedu laiks” nosvin 25 gadus

2023-12-03, 18.26

Tārgales pamatskolā sirsnīgi, sagaidot tuvus un tālākus viesus, 25. dzimšanas dienu sagaidīja Tārgales pagasta sieviešu vokālā ansambļa “Ziedu laiks” dziedātājas un viņu vadītāja Margita Kronberga.

Viņa ir kopā ar kolektīvu kopš tā dibināšanas, un tas tika novērtēts arī jubilejas pasākumā. 25 gadus dziedātāju pulkā ir arī Maija Ignate un Indra Grauziņa. Sastāvs, laikam ejot, ir mainījies, dāmas pa laikam maina arī tērpus, bet galvenās vērtības – būt kopā priekos un bēdās, bieži smaidīt un darīt laimīgus citus – ir palikušas. Piemēram, Ziemassvētkos “Ziedu laika” pārstāves parasti iepriecina ar dziesmām un mīļām dāvaniņām sociālās aprūpes namu iemītniekus, reizēm pie viņiem iegriežoties arī citos gadalaikos. Tārgalnieces var lepoties ar sadarbību ar vairākiem komponistiem, tostarp Hubertu Ignatu, kurš piedalījās svinībās un palaikam lutina vokālā ansambļa dalībnieces ar jauniem skaņdarbiem.

Svētkos gaviļnieces sveica Valdemārpils sieviešu vokālais ansamblis “Kaprīze”, vadītāja Inga Gulbe, Užavas sieviešu vokālais ansamblis“ Saiva”, vadītājs Pēteris Landmanis, Piltenes sieviešu vokālais ansamblis “Rūta”, vadītāja Nelda Matisova, Puzes sieviešu vokālais ansamblis “Mežaroze”, vadītāja Lienīte Čače, Tārgales vidējās paaudzes deju kolektīvs “Tārgale”, vadītāja Agnese Sarma, Tārgales teātra draugu kopa, vadītāja Rita Grieze, Tārgales pagasta lībiešu folkloras kopa “Kāndla”, vadītāja Ilga Porniece, un Ventspils Kultūras centra vīru kortets, vadītāja Lorija Cinkusa. Katrs sveicējs nāca ar laba vēlējumiem un mīļām veltēm. Tās pasniedza arī Ventspils novada domes Kultūras nodaļas metodiķe Zane Birzniece, pašvaldības vārdā dāvinot gaviļniecēm 250 eiro, ko tās varēs izmantot pēc saviem ieskatiem, un Tārgales pagasta pārvaldes vadītājs Mārcis Laksbergs. Savukārt Margita Kronberga pateicās pašvaldībai par atbalstu, kas sniegts visus šos gadus, gādājot, lai kolektīvs var doties koncertizbraucienos un šūdināt tērpus. “Ziedu laika” dziedātājas parasti apvieno lietderīgo ar patīkamo, un, dodoties uzstāties, apskata dažādas Latvijas vietas, reizēm uzdziedot arī tur, kur nav bijis plānots. Piemēram, kādās pilsdrupās vai estrādē, kas iekļauta izbrauciena maršrutā.      

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm